A család volt a fő támaszom – Heather Small a Veszprémfesten 

// 2017-07-04

A július 12-én startoló Veszprémfest a kifinomultabb zenei ízléssel megáldott ínyenceknek hozza el évről évre kedvenceiket, komoly, minőségi előadókat. Az idei év egyik nagy durranása az M People-lel befutott, és nagyívű szólókarriert maga mögött tudó Heather Small, aki elárulta nekünk, hogy kifejezett ellenszélben indult a karrierje, ami azonban nem a “szokásos” közegből, a családból fújt, és arról is beszélt, lesz-e közös produkciója a fesztiválon szintén fellépő Tom Jonesszal.

Heather Small interjú Veszprém Aréna M People Tom Jones Oprah Whinfrey olimpiai himnusz Strictly Come Dancing The Biggest Loser terrortámadás terrorizmus internet Theresa May Richard Bona Richard Bona and the Mandekan Cubano The New Power Generation fesztivál ajánló játék belépő-nyereményjáték feszt olimpia

 

Egy korábbi interjúban megemlítetted, hogy a nagybátyád meghallotta, ahogy énekeltél a fürdőszobában, és ő kezdett buzdítani az énekes karrier felé. A család volt tehát a fő motivátor?

– Igen, sajnos az iskolában semmilyen támogatást nem kaptam ehhez. Nem vettek be az iskolai kórusba, és azt sem hagyták, hogy bármilyen hangszeren tanulhassak. Gyakorlatilag teljesen ellehetetlenítették a zenei ambícióimat. Az édesanyám és a nővérem, a család volt a fő támaszom, ők bíztattak, amikor úgy döntöttem, csatlakozom egy együtteshez, és megpróbálkozom a zenei pályával.

Amikor csatlakoztál az M People-höz, a srácok egyből két számot is írtak kimondottan neked. Pályakezdő énekesként ez nagyot üthetett, és segített is abban, hogy elfogadd az ajánlatukat?

– Elképesztően hízelgő, ha azt hallod, hogy a számot külön neked írták, hát még ha egyből kettőt. Majd kiugrottam a bőrömből, de persze a kihívást is láttam benne, hiszen ehhez hozzá kellett tennem valamit magamból, amitől igazán egyedivé varázsolhattam a nótát. Azt hiszem sikerült is, és ez nagy lökést adott a karrieremnek. A srácok is nagyon belelkesültek, így boldog voltam, hogy csatlakozhattam hozzájuk.

Volt egy duetted Tom Jones-szal pár éve, aki szintén fellép egy nappal utánad a Veszprémfesten. Milyen volt vele együtt dolgozni? Számíthatunk esetleg valami közösre most is?

– Tom nagyszerű tehetség és nagyon jó ember. Együtt dolgozni vele a karrierem egyik fénypontja volt. Most nincs tervben közös fellépés, de ki tudja, még bármi megtörténhet…

A Proud című számod komoly sikereket ért el: az Oprah Whinfrey Show és a The Biggest Loser fogyós reality főcímdala, a 2004-es olimpián az angol küldöttség nem hivatalos himnusza, majd a 2012-es londoni olimpiai játékok hivatalos himnusza is ez lett. Melyik számodra a legkedvesebb ezek közül?

– Ez a szám olyan sikereket ért el, amiket álmomban sem gondoltam. De lehetetlen összehasonlítani ezeket, és azokat az élményeket, melyeknek részese lehetett a dal különféle sikerei által.

Ha már a tévénél tartunk, szerepeltél a Strictly Come Dancing tévéműsorban. Mennyire más táncolni a színpadon, mint énekelni? A koncertjeiden ritkán látni téged táncra perdülni.

– A műsor rávilágított, hogy a táncolni korántsem egyszerű, főleg ha milliók néznek közben. Rengeteget kellett tanulnom, hogy a mozdulataim tökéletesek legyenek. Nagyon jó móka, de ugyanakkor igen kemény munka is volt. Még inkább megszerettem táncolni, de a szombat esti rész igazi kihívás is volt. Ismét komoly lámpalázzal, sőt félelemmel kellett megküzdenem a fellépések előtt. 

A legutóbbi angliai terrortámadások után a legutóbbi előrehozott választásokon lényegében megbukott miniszterelnök, Theresa May azt javasolta, hogy jóval nagyobb ellenőrzés alá kellene vonni az internetet a terrorizmus miatt. Szerinted megoldhat ez bármit is?

– A terrorizmus és az emberi érdekeket sértő internethasználat egy világméretű fenyegetés. A koncertek és a nyugati világ is egyaránt érintettek ebben a kérdésben. Szerintem minden érintettet be kellene vonni, ahogy a rendőrséget is, hogy megállítsuk a terjedését az immorális internethasználatnak, ahogy a nagyvállalatoknak és a szolgáltatóknak is ki kell venniük a részük. 

A fesztivál

A Veszprémfest idei lineupját ismét exkluzív nevekkel lett tették naggyá, akik ismét a várban vagy a Veszprém Arénában lépnek föl. A koncertek itt nem elsősorban villázásról, hanem inkább átszellemülésről szólnak, erre utal például prémium jelző is a fesztivál alcímében: Premium Music Festival. Kezdésnek a kameruni származású Richard Bona és együttese, a Mandekan Cubano teremt intim kapcsolatot a közönségével, mert ő így szokta. Szuperközvetlen előadásmódjával könnyedén megtalálja az utat a kételkedők füleihez sajátos világzenéjével, melybe okosan szövi bele a dzsesszes, afrobeates, popos elemeket. Heather Small különleges hangját élvezhetjük másnap, aki elképesztő frekvenciákat képes megszólaltatni. Péntekre pedig érkezik a csajozás nagymestere, a nagypapakorú, de még mindig nagy formában lévő Tom Jones, akit aligha kell bemutatni. Ahogy a New Power Generationt sem, akik idén grandiózus turné keretében ünneplik az egyik legnagyobb popzenész, Prince életművét, akinek majd húsz évig voltak a hivatalos kísérőzenekara.

Játék

Mely fesztiválokkal hoztuk párhuzamba a Veszprémfestet tavalyi nagyajánlónk elején? (Helyes válasz: Electric Castle és Exit.)

A megfejtéseket július 10-én, délig vártuk a jatek@koncertblog.hu-ra Veszprém tárggyal. A helyes megfejtést küldők közül két nyertest választottunk: Gallai Andreát és Horváth Lukácsot, akik ingyen mehetnek az idei Veszprémfest Heather Small-koncertjére. A nyerteseket e-mailben értesítettük, egyben tudattuk velük a fesztiválkoncertre bejutás módját.

Tavalyi Veszprémfest-cikkeink

Vár állott, most fesztivál – útikalauz a Veszprémfesthez
Rob Garza: Minden közönség máshogy más – Thievery Corporation-interjú

Koncertblog Session podcast-sorozat

Földöntúli epikus robotzene, Âme-tributemix / house, technó, deephouse, minimál – podcaster: dj Sobek, artworker: Dori Pazonyi

Elegáns és szép house – podcaster: Robert R. Hardy, artwork: Legendary Moments

A magyar technó legjava Dr. Zoidberg csoportterápiájában – podcaster: Dr. Zoidberg, artworker: Dori Pazonyi

A lányok, a lányok, a lányok ördögök / neurofunk-drum’n’bass – podcaster: Selekta, artworker: Dori Pazonyi

Ha kicsi a tét, a kedvem sötét – Koncertblog Guido & Maurizio de Angelis Session / podcaster: dj Muttley, artworker: Dori Pazonyi

Sok jó ember, legyél te is köztük / koncert-podcastek: AirtistDeleyGrabanc, artworker: Mill

Bús belga breakbeat / podcaster: Fastbinder, artworker: Trinity

Koncertblog Scooter Session / podcaster: Adam Bleakbass, artworker: Dori Pazonyi

Tücsökzene, szinesztéziára kihegyezve – a legjobb psytrance-ek Görgőtől / goa-psy, forestpsy podcaster: dj Görgő, artworker: Mukiellő

Nők a pult mögött – ezek voltak a legmenőbb breakek tavaly / break, bassmusic – podcaster: Miss Mants, artworker: Szerdahelyi László

Kanye Westtől Redmanig – a legjobb rapek Majkáék szkreccsere, Gerysson szerint / hiphop, rap, r’n’b – podcaster: dj Gerysson, artworker: Csordás Dávid

Balladák és slágerek – Koncertblog Best of Crossover 2015 Legarstól / indie-pop-house-deephouse-pop-mainstream-crossover-funk-slow-newwave-diszkó-nudisco – podcaster: Legars, artworker: vj Manna

Koncertblog Best of Metal 2015 Session by Dr. Zoidberg / metál, deathmetal – podcaster és artworker: Dr. Zoidberg

Nincs mit cifrázni – a drum’n’bass legjava 2015-ben dj Ren és a Koncertblog szerint – podcaster: dj Ren, artworker: Oláh Orsolya

Érzéki monotonitás – szilveszterezz a Koncertblog adekvátan bulizós podcastjával! / house, technó, minimál – podcaster: dj Minich, artworker: Tatlin

Már nem szopnak a ministránsok – fortélyos blaszfémiával indul a Koncertblog podcast-sorozata / metál, hiphop, technó, punk, folk, reggae, blues, alter, pop – podcaster: Dr. Zoidberg, artworker: Szilágyi Rudolf

Lájkold Facebook-oldalunkat!, hogy részt vehess a party- és koncertbelépő-, illetve egyéb nyereményjátékainkon!